Kurz STM

Symptotermální metoda je nástroj, který nám ženám umožňuje vyznat se v řeči těla.
Je to taková morseovka ženského zdraví, která nám dává jasné signály o našem hormonálním zdraví.
Ve chvíli, kdy si pár přeje děťátko, anebo se chtějí početí vyhýbat,
tak se STM stává morseovkou lásky – velmi spolehlivě pomáhá v cyklech stanovit plodné a neplodné období.

Naučte se číst ve svých cyklech

Během pár hodin Vás naučím nejlépe propracovanou symptotermální metodu,
za kterou stojí tým lékařů a vědců z celého světa a desítky výzkumů.

KURZY STARTUJÍCÍ 27. ZÁŘÍ A 6. PROSINCE 2021 JSOU KAPACITNĚ NAPLNĚNY.

Termíny kurzů pro rok 2022 budu plánovat až koncem tohoto roku.


Nechcete otěhotnět a hledáte spolehlivou a zároveň přirozenou alternativu antikoncepce?

Naučím Vás nejspolehlivější metodu, kterou můžete používat při vyhýbání se početí. Spolehlivost německé STM, kterou předávám, je 99,6% – doloženo výzkumy.

Nepoškozuje zdraví ženy ani muže.

Získáte povědomí o společné plodnosti. Budete vědět, kdy si můžete vychutnávat bez obav milování na plno. Společně se v páru rozhodnete, jak naložíte s plodným obdobím v cyklu.

STM je šetrná k životnímu prostředí, netoxická pro uživatelku, praktikujete ji téměř bezodpadově a s nízkými náklady. Znalosti z kurzu Vám zůstanou na celý život.

Ráda byste porozuměla svým menstruačním cyklům lépe, než Váš gynekolog?

Budete vědět, zda je Váš cyklus zdravý. Naučím Vás hodnotit menstruační cyklus jako Váš důležitý ukazatel zdraví.

Porozumíte rozdílům v poševní sekreci a spolehlivě rozpoznáte infekci od zdravého cervikálního hlenu.

Budete vědět, kdy dorazí příští menstruace. Již žádná „zpoždění“.

Dám Vám tipy, jak řešit nejčastější obtíže menstruačních cyklů (špinění v cyklech, nepravidelnosti, ztrátu menstruace, bolestivou menstruaci nebo ovulaci, …).

Lépe pochopíte svou cyklickou ženskou povahu.

Přejete si děťátko
a chcete zvýšit své šance na otěhotnění?

Ráda byste zjistila, kdy u Vás dochází k ovulaci?

Naučím Vás poznat, kdy jste v cyklu plodná, a kdy už naopak k početí dojít nemůže.

Porozumíte cervikálnímu hlenu, který je pro naši plodnost zásadní.

Dozvíte se, jak může STM pomoct při léčbě neplodnosti.

Díky znalosti STM se vyhnete špatným výpočtům stáří miminka a zbytečnému vyvolávání porodu. Obojí může vést až k manipulaci ze strany lékařů, kteří neznají Váš individuální průběh cyklu, ve kterém došlo k otěhotnění.Jmenuji se Jana Pechová, jsem fyzioterapeutka a certifikovaná lektorka německé symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství (STM PPR).

Ženským tématům se věnuji od roku 2013, již přes pět let sama praktikuji STM a za poslední dva roky jsem o ní školila přes 140 žen a mužů. Každý týden konzultuji se ženami jejich cykly a neustále se v oboru vzdělávám. Absolvovala jsem kurzy tří různých symptotermálních metod a za svou jsem přijala STM z Německa (tzv. bonnskou; ze které se vyvinula známá metoda Sensiplan), která je podložená desítkami výzkumů a má velmi jasná pravidla. Jako ženě, zdravotnici a akademičce mi dává největší smysl. Vám ho bude dávat také.

Jsem doporučenou lektorkou v alianci poradců brněnského školícího centra Cenap a k výuce využívám jejich materiály.


Co zakoupením kurzu získáte?

Lekce ve formě videí
Kurzem může každá účastnice procházet vlastním tempem, což je velká výhoda oproti živým kurzům. Žádná videa ani materiály nebudu po dobu kurzu mazat. Videa si můžete pustit i opakovaně. Lekce k STM mají cca. 8,5 hodiny, dále vysílám živě a zodpovídám dotazy a nahraji i několik bonusů (dohromady cca. 13 hodin k poslechu a zhlédnutí).

18 zkušebních záznamových tabulek
Teoretické znalosti ihned převedete do praxe. Naučená pravidla STM si vyzkoušíte aplikovat ve zkušebních tabulkách a společně si vyhodnocení projdeme v kurzu. Těšit se můžete i na perličky jako cykly při směnném provozu, nemoci, po porodu nebo řešení neplodnosti.

Podpora lektorky po dobu trvání kurzu
Po celou dobu budu v kurzu s Vámi. Můžete mi klást otázky a konzultovat se mnou zkušební tabulky. Moderní technologie mi umožňují propojit se s Vámi i na dálku, budeme si psát, volat nebo se spojíme video hovorem.

Průvodce s pravidly STM
Pravidla metody dostanete stručně shrnuty v Průvodci symptotermální metodou (Cenap). V přihlášce do kurzu si budete moct zvolit variantu vydání (standard/kojení), ale pravidla jsou ve všech stejná.

Záznamové tabulky na 1 rok pro Vaše záznamy cyklů
Obdržíte tištěný sešit, ve kterém si můžete vést své vlastní záznamy cyklů.

Konzultace dvou záznamů cyklu (2×15 minut)
V průběhu kurzu a ještě 6 měsíců po jeho skončení můžete čerpat 2 konzultace Vašich záznamů cyklů. V případě dlouhých cyklů (po porodu, při PCOS, apod.) se nějak dohodneme 🙂

Několik dalších bonusů
Připravila jsem pro Vás i několik zajímavých dárků. Zašlu Vám zajímavé tištěné bonusy, například brožurku o antikoncepci z pera gynekoložky, a těšit se můžete i na bonusová vysílání nad rámec kurzu (např. jak řešit nejčastější obtíže s menstruačními cykly).


Jak bude kurz probíhat?

Kurz bude probíhat v uzavřené facebookové skupině od 27. 9. 2021. Facebook umožňuje vytvářet lekce, fotogalerii, nahrávat soubory, a tak všechny informace dostanete přehledně na jednom místě. Můžete si založit klidně anonymní profil jen na dobu kurzu, pokud tuto platformu nevyužíváte aktivně. Celou dobu budu ve skupince s Vámi.

Po dobu prvních 4 týdnů budu postupně přidávat obsah kurzu, těšit se můžete i na bonusové materiály. Podle potřeb budu vysílat i živě, kdy zodpovím Vaše dotazy (zůstane uloženo jako záznam ve skupině). Kurz bude díky tomu velmi podobný živému kurzu, dotazy dalších účastnic bývají velmi obohacující i pro ostatní, zároveň bude dostatek času načerpat všechny informace. Žádné materiály nebudu mazat!

Svou podporu v kurzu Vám garantuji po dva měsíce. Celkem budete mít 9 týdnů, abyste se metodu naučila a zdokonalila se v ní. Tímto omezeným přístupem ke kurzu Vás chci motivovat, abyste proměnila svou finanční investici ve skutečné znalosti symptotermální metody pro svůj osobní život.

V ceně kurzu jsou i tištěné materiály a jejich zaslání přes Zásilkovnu (preferuji) nebo poštou. Zasílám po Evropě.


Kolik kurz stojí?

1 790

(Faktury vystavuji v CZK, ale je možné platit i v eurech – 73 €).

Studentky a ženy na mateřské/rodičovské mohou uplatnit slevu 20%.


Co na kurz říkají bývalí účastníci?

Kurz k nezaplacení! Budete chytřejší, než Vaše gynekoložka :o) doslova. Neuvěřitelné, jak je to jednoduché a bez hormonů. Nevěřila jsem, jak mě může HA ovlivňovat, až po porodech jsem viděla tu hrůzu, jak se mnou cloumá. Proto jsem se rozhodla s ní skončit a hledala jsem možnosti. Tento kurz si troufnu říct je TOP na trhu, za mě budete těžko hledat lepší. Co se týká téměř „osobního“ vztahu s lektorkou – snaží se vyjít max. vstříc a vysvětlí vše lidsky a trpělivě. Má neuvěřitelné znalosti – divili byste se, co všechno ví, a o čem dokáže mluvit s lehkostí a bez studu, kolikrát se zasmějete a tím dostanete věci do hlavy snáz. Tedy u mě to tak bylo. Kdo neví a hledá… právě našel!

Pavla Plánková

Kurz byl výborný a není nic co bych mu vytkla. Určitě můžu doporučit. Dal mi vše co jsem potřebovala k STM, ale díky bonusovým materiálům měl kurz i značný přesah, což velmi oceňuji. A celkově i přístup a podpora od lektorky byla vyloženě k nezaplacení 😊 . Super byla možnost vyhodnocování záznamů v dodaných materiálech. Forma kurzu také neměla chybu, bylo možné studovat v čase který mi vyhovoval, přesně tak dlouho, jak se mi chtělo, a vracet se k tomu co jsem potřebovala. A navíc je u nás cenově bez konkurence. Prostě fakt super kurz.


Anna Kajínková

Jsme moc rádi, že jsme se kurzu zúčastnili. Určitě nám toho dal hodně. Když budu mluvit za sebe, netušila jsem, že hlen má nějaký význam, natož takto velký. Mám teď i trochu jiný pohled na své tělo. Menstruaci jsem často vnímala jako obtíž, utrpení. Teď je pro mě mé tělo cennější a začínám se lépe poznávat.
Oba STM vnímáme jako respektování přirozené plodnosti a myslím, že naše volba je jasná
😊 Ondra vnímá zapojení Honzy jako velké plus. Cítil díky tomu, že sledování plodnosti se týká obou partnerů. Povzbudilo ho to, aby se nestyděl o tom mluvit. Dalším tento kurz vřele doporučujeme!

Maruška a Ondra

STM metódu som spoznala ako jeden zo spôsobov antikoncepcie v skupine na facebooku. Vnímala som ju, uvažovala som nad ňou, ale prišlo mi to veľmi náročné. Ďakujem pani Mgr. Janke Pechovej za to, že mi napísala a ponúkla mi zúčastniť sa jej online kurzu. Kurz je geniálny. Videá som si mohla pozrieť kedykoľvek som mala čas, nemusela som sa prispôsobiť na určitú hodinu. Pani Pechová vždy ochotne odpovedala na prosby, vysvetlila aj odborne, aj „po lopate“ celú metódu, pripravila nám praktické úlohy, bonusové videá aj o iných veciach, skrátka, tieto informácie by mala vedieť o sebe každá žena i každé dievča. Odporúčam každému nehľadiac na to či sa chránite alebo chcete otehotniet, alebo ani jedno. Len z jednej veci som nešťastná, a to z tej, že na školách a v gynekologických ambulanciach vznikajú a šíria sa mýty a bludy, ktoré neraz môžu vyvrcholiť do problémov. Práve preto treba ísť na kurz alebo si inak otvárať oči a spoznávať sa. 🙂 Ďakujem.

Paulína Grenčíková

Jednoznačně vám Janu mohu doporučit. S velkou úctou, citlivostí a vhodně voleným jazykem umí seznámit s metodou STM, vysvětlit jak k metodě přistupovat a povést tím nejdůležitějším. Nejvíce jsem ocenila sdílení jejích osobních zkušeností, kterými celý kurz prokládala. Naslouchala všem otázkám a odpovídala vždy s patřičnou touhou odpovědět konkrétně a jasně. S vyplňováním tabulek a zkušebním vyhodnocováním záznamů dokázala trpělivě pomoci. Donedávna byla pro mě STM nepochopitelná a složitá, díky Janě jsem na dobré cestě ji začít aplikovat v mém životě. 

Majda T.

Po dvou dětech jsem se již nechtěla vrátit k hormonální antikoncepci, ale psychicky jsem se nedokázala srovnat s variantou ne/hormonálního tělíska, ani jiné nepříjemné ochrany v podobě kondomů či pesaru. Něco o hlídání ovulace a plodných dnů jsem již v dřívější době slyšela, ale moc jsem tomu nevěřila, protože jsem si myslela, že je to vysoce nespolehlivá varianta a metoda. Nejen že jsem byla v kurzu překvapena vysokou kvalitou podaných informací, ale metoda mě přesvědčila svou sofistikovaností a vysokou propracovaností o své spolehlivosti. Jsem nadšená, že své tělo nechám přirozeně fungovat a zároveň ho naprosto dokonale poznám. Absolvovat tento kurz byl pro mě krok správným směrem a důležitý milník v mém životě. Jsem vyloženě rozradostněná a nadšená, že tuto metodu snad jednou budu dokonale ovládat. Rozhodně mám návod, jak na to 🙂

Jana Škabroudová

Nejčastější dotazy…

Je pro mě kurz vhodný, když jsem single?

Ano. Z kurzu budou těžit i ženy, které by rády sledovaly své menstruační cykly jako ukazatel svého zdraví.

Co když… mám nepravidelné nebo velmi dlouhé cykly / pracuji na směny / mám malé děti / nevstávám každý den ve stejný čas?

Ano, kurz je vhodný i pro Vás. Předsudky vůči STM jsou ve většině založeny na mýtech a neznalosti. STM Vám pomůže lépe se zorientovat v cyklech, může Vás navést na možnosti řešení problematických cyklů a není až tak náročná časově či na provedení, aby se nedala praktikovat v různých životních situacích. Důležitá je Vaše motivace.

Mám zavedený nitroděložní systém (kulička, tělísko…) / užívám hormonální antikoncepci, mohu STM praktikovat?

Ženy užívající hormonální antikoncepci mají svou plodnost ve většině případů zcela uspanou. Znalosti z kurzu pro Vás mohou být cenné, ale nebudete moct metodu začít ihned praktikovat. Pokud plánujete antikoncepci vysadit, pak kurz velmi doporučuji.

Pokud máte zavedené hormonální tělísko, tak Vaše cykly mohou a nemusí být zachovány. Udává se, že zhruba po roce dochází již u 3/4 žen k ovulaci. Máte-li nehormonální tělísko, Vaše cykly nejspíš probíhají za střídání plodného i neplodného období a můžete je monitorovat. Jako v předešlém případě, kurz pro Vás bude největším přínosem, pokud plánujete vyjmutí preparátu.

Jsem po porodu, kojím a mé cykly se ještě nenavrátily.

V kurzu budu probírat období po porodu, kdy se ještě nenavrátily cykly, a jak poznat návrat plodnosti. Myslím, že je výhodou znát metodu ještě před návratem cyklů. Klidně si ale můžete počkat na další termín kurzu.

Přeji si otěhotnět, vyplatí se mi vstoupit do kurzu?

Naše menstruační cykly jsou ukazateli našeho zdraví. Ze záznamu cyklů můžeme vysledovat řadu zdravotních problémů, které provází i potíže s otěhotněním. Vědomosti z kurzu Vám zůstanou na celý život, takže věřím, že se vám jeho absolvování vyplatí, ale pokud řešíte momentálně nemožnost otěhotnět a chcete spíše řešit Vaši situaci individuálně, na to v kurzu moc prostor nebude.

Máte ke kurzu dotaz, který nebyl zodpovězen? Napište mi.