Kurz STM

Symptotermální metoda je nástroj, který nám ženám umožňuje vyznat se v řeči těla.
Je to taková morseovka ženského zdraví, která nám dává jasné signály o našem hormonálním zdraví.
Ve chvíli, kdy si pár přeje děťátko, anebo se chtějí početí vyhýbat,
tak se STM stává morseovkou lásky – velmi spolehlivě pomáhá v cyklech stanovit plodné a neplodné období.

Naučte se číst ve svých cyklech

Během pár hodin Vás naučím nejlépe propracovanou symptotermální metodu,
za kterou stojí tým lékařů a vědců z celého světa a desítky výzkumů.

Aktuálně běží online kurz od 3. 1. 2024 a již není možné se přidat.

Další kurz plánuji otevřít v květnu 2024. Kurz si můžete zakoupit již nyní v eshopu, ale přístup k materiálům bude až od května. Pod odkazem níže se můžete prokliknout k objednání účasti v blížícím se kurzu STM.


Naučím Vás nejspolehlivější z přirozených metod, kterou můžete používat při vyhýbání se početí. Spolehlivost bonnské STM, kterou předávám, je 99,6% – podkladem jsou desítky let výzkumů.

Nepoškozuje zdraví ženy ani muže.

Získáte povědomí o společné plodnosti a prohloubíte partnerskou komunikaci.
Budete vědět, kdy si můžete vychutnávat bez obav milování na plno. Společně se v páru svobodně rozhodnete, jak naložíte s plodným obdobím v cyklu.

V rámci kurzu mám přednášku o nehormonálních formách antikoncepce, jako jsou bariérové a spermicidní prostředky.

STM je šetrná k životnímu prostředí, netoxická pro uživatelku, praktikujete ji téměř bezodpadově a s nízkými náklady. Znalosti z kurzu Vám zůstanou na celý život.


Naučím Vás hodnotit menstruační cyklus jako Váš důležitý ukazatel zdraví. Zjistíte, zda má Váš cyklus zdravý průběh, a odnesete si do života cenné informace, které Vám pomohou v komunikaci s gynekologem/žkou.

Porozumíte rozdílům v poševní sekreci a spolehlivě rozpoznáte infekci od zdravého cervikálního hlenu.

Budete vědět, kdy dorazí příští menstruace. Již žádná „zpoždění“.

Dám Vám tipy, jak řešit nejčastější obtíže menstruačních cyklů (špinění v cyklech, nepravidelnosti, ztrátu menstruace, bolestivou menstruaci nebo ovulaci, …).

Lépe pochopíte svou cyklickou ženskou povahu.


Ráda byste zjistila, jestli a kdy u Vás dochází k ovulaci?

Naučím Vás poznat, kdy jste v cyklu plodná, a kdy už naopak k početí dojít nemůže.

Porozumíte cervikálnímu hlenu, který je zásadní pro transport spermií. Jak jeho tvorbu podpořit a co naopak škodí?

Dozvíte se, jak může STM pomoct při léčbě neplodnosti.

Díky znalosti STM se vyhnete špatným výpočtům stáří miminka a zbytečnému vyvolávání porodu. Obojí může vést ke zbytečným stresům o zdraví Vás a děťátka a nemístné manipulaci ze strany zdravotníků. Sice mají gynekologové k dispozici ultrazvuk, ale z konzultací se ženami vím, že někteří přesto vychází z data poslední menstruace, což může být ke škodě. Každá druhá žena má ovulaci později než 17.DC.


Kdo Vás bude kurzem provázet?

Jmenuji se Jana Pechová, jsem fyzioterapeutka a certifikovaná lektorka německé symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství (STM PPR).

Ženským tématům se věnuji od roku 2013, již sedmý rok sama praktikuji STM a za poslední tři roky jsem o ní školila přes 250 žen a mužů. Každý týden konzultuji se ženami jejich cykly a neustále se v oboru vzdělávám. Absolvovala jsem kurzy tří různých symptotermálních metod a za svou jsem přijala STM z Německa (tzv. bonnskou; ze které se vyvinula známá metoda Sensiplan), která je podložená desítkami výzkumů a má velmi jasná pravidla. Jako ženě, zdravotnici a akademičce mi dává největší smysl. Vám ho bude dávat také.

Jsem doporučenou lektorkou v alianci poradců brněnského školícího centra Cenap a k výuce využívám jejich materiály.


Co zakoupením kurzu získáte?

Lekce ve formě videí
Kurzem může každá účastnice procházet vlastním tempem, což je velká výhoda oproti živým kurzům. Žádná videa ani materiály nebudu po dobu kurzu mazat. Videa si můžete pustit i opakovaně. Lekce k STM mají cca. 8,5 hodiny, dále vysílám živě a zodpovídám dotazy a nahraji i několik bonusů (dohromady cca. 13 hodin k poslechu a zhlédnutí).

18 zkušebních záznamových tabulek
Teoretické znalosti ihned převedete do praxe. Naučená pravidla STM si vyzkoušíte aplikovat ve zkušebních tabulkách a společně si vyhodnocení projdeme v kurzu. Těšit se můžete i na perličky jako cykly při směnném provozu, nemoci, po porodu nebo řešení neplodnosti.

Podpora lektorky po dobu trvání kurzu
Po celou dobu budu v kurzu s Vámi. Můžete mi klást otázky a konzultovat se mnou zkušební tabulky. Moderní technologie mi umožňují propojit se s Vámi i na dálku, budeme si psát, volat nebo se spojíme video hovorem.

Průvodce s pravidly STM
Pravidla metody dostanete stručně shrnuty v Průvodci symptotermální metodou (Cenap). V přihlášce do kurzu si budete moct zvolit variantu vydání (standard/kojení), ale pravidla jsou ve všech stejná.

Záznamové tabulky na 1 rok pro Vaše záznamy cyklů
Obdržíte tištěný sešit, ve kterém si můžete vést své vlastní záznamy cyklů. V kurzu Vám doporučím také mobilní aplikace, které byste mohli k vedení záznamů použít.

Konzultace dvou záznamů cyklu (2×15 minut)
V průběhu kurzu a ještě 6 měsíců po jeho skončení můžete čerpat 2 konzultace Vašich záznamů cyklů. V případě dlouhých cyklů (po porodu, při PCOS, apod.) se nějak dohodneme 🙂

Několik dalších bonusů
Připravila jsem pro Vás i několik zajímavých dárků. Zašlu Vám zajímavé tištěné bonusy, například brožurku o antikoncepci z pera gynekoložky, a těšit se můžete i na bonusová vysílání nad rámec kurzu (např. jak řešit nejčastější obtíže s menstruačními cykly).


Jak kurz probíhá?

Mé kurzy prozatím probíhají v soukromé facebookové skupině, kam mají přístup pouze přihlášení účastníci, nikdo cizí nevidí obsah ani komentáře. Pokud FB nepoužíváte, můžete mít zcela anonymní účet jen pro účel kurzu, beze jména, fotky…

Kurz trvá většinou 10 týdnů. První 4 týdny nahrávám postupně materiály, průběžně pořádám i vysílání, kde zodpovídám dotazy, po zbytek trvání můžete procházet obsah, který Vám zbývá. Součástí je i několik bonusů, kterými Vás budu průběžně (a doufám, že mile) překvapovat. Tímto omezeným přístupem ke kurzu chci účastníky motivovat, aby proměnili svou finanční investici ve skutečné znalosti symptotermální metody pro svůj osobní život.

V ceně varianty Standard jsou tištěné materiály i jejich zaslání přes Zásilkovnu (preferuji) nebo poštou. Zasílám po Evropě. Dále jsou v ceně dvě konzultace a po dobu kurzu se můžete na cokoli zeptat.


Kolik kurz stojí?

Bez fyzických materiálů

 • Lekce ve formě výukových videí
 • Podpora lektorky po dobu trvání kurzu
 • Zkušební tabulky v PDF k tisku
 • Video bonusy a živá vysílání
 • Konzultace 2 vlastních záznamů cyklu

Balíček je vhodný, pokud již vlastníte Průvodce STM s pravidly a nevyžadujete zaslání tištěných materiálů.


2 250

/ 95 €

Standard

 • Lekce ve formě výukových videí
 • Podpora lektorky po dobu trvání kurzu
 • Video bonusy a živá vysílání
 • Konzultace 2 vlastních záznamů cyklu

+ NAVÍC:

 • Brožura Průvodce STM nebo Kojení a návrat plodnosti s pravidly

 • Tištěné zkušební tabulky

 • Záznamové tabulky pro Vás na 1 rok

 • Výběr z tištěných bonusových materiálů

2 500

/ 105 €

VIPnedostupné

 • Lekce ve formě výukových videí
 • Podpora lektorky po dobu trvání kurzu
 • Video bonusy a živá vysílání
 • Konzultace 2 vlastních záznamů cyklu
 • Brožura Průvodce STM nebo Kojení a návrat plodnosti s pravidly
 • Tištěné zkušební tabulky
 • Záznamové tabulky pro Vás na 1 rok
 • Výběr z tištěných bonusových materiálů

+ NAVÍC:

 • Digitální nebo skleněný bazální teploměr Geratherm (zvolíte v objednávce)

2 800

/ 120 €

Studentky a ženy na mateřské/rodičovské mohou uplatnit slevu 20% (při objednávce zadejte kód SILAPLODNOSTI20).

Faktury vystavuji v CZK, ale je možné platit i v Eurech.


Co na kurz říkají bývalí účastníci?

Kurz k nezaplacení! Budete chytřejší, než Vaše gynekoložka :o) doslova. Neuvěřitelné, jak je to jednoduché a bez hormonů. Nevěřila jsem, jak mě může HA ovlivňovat, až po porodech jsem viděla tu hrůzu, jak se mnou cloumá. Proto jsem se rozhodla s ní skončit a hledala jsem možnosti. Tento kurz si troufnu říct je TOP na trhu, za mě budete těžko hledat lepší. Co se týká téměř „osobního“ vztahu s lektorkou – snaží se vyjít max. vstříc a vysvětlí vše lidsky a trpělivě. Má neuvěřitelné znalosti – divili byste se, co všechno ví, a o čem dokáže mluvit s lehkostí a bez studu, kolikrát se zasmějete a tím dostanete věci do hlavy snáz. Tedy u mě to tak bylo. Kdo neví a hledá… právě našel!

Pavla Plánková

Kurz byl výborný a není nic co bych mu vytkla. Určitě můžu doporučit. Dal mi vše co jsem potřebovala k STM, ale díky bonusovým materiálům měl kurz i značný přesah, což velmi oceňuji. A celkově i přístup a podpora od lektorky byla vyloženě k nezaplacení 😊 . Super byla možnost vyhodnocování záznamů v dodaných materiálech. Forma kurzu také neměla chybu, bylo možné studovat v čase který mi vyhovoval, přesně tak dlouho, jak se mi chtělo, a vracet se k tomu co jsem potřebovala. A navíc je u nás cenově bez konkurence. Prostě fakt super kurz.


Anna Kajínková

Jsme moc rádi, že jsme se kurzu zúčastnili. Určitě nám toho dal hodně. Když budu mluvit za sebe, netušila jsem, že hlen má nějaký význam, natož takto velký. Mám teď i trochu jiný pohled na své tělo. Menstruaci jsem často vnímala jako obtíž, utrpení. Teď je pro mě mé tělo cennější a začínám se lépe poznávat.
Oba STM vnímáme jako respektování přirozené plodnosti a myslím, že naše volba je jasná
😊 Ondra vnímá zapojení Honzy jako velké plus. Cítil díky tomu, že sledování plodnosti se týká obou partnerů. Povzbudilo ho to, aby se nestyděl o tom mluvit. Dalším tento kurz vřele doporučujeme!

Maruška a Ondra

STM metódu som spoznala ako jeden zo spôsobov antikoncepcie v skupine na facebooku. Vnímala som ju, uvažovala som nad ňou, ale prišlo mi to veľmi náročné. Ďakujem pani Mgr. Janke Pechovej za to, že mi napísala a ponúkla mi zúčastniť sa jej online kurzu. Kurz je geniálny. Videá som si mohla pozrieť kedykoľvek som mala čas, nemusela som sa prispôsobiť na určitú hodinu. Pani Pechová vždy ochotne odpovedala na prosby, vysvetlila aj odborne, aj „po lopate“ celú metódu, pripravila nám praktické úlohy, bonusové videá aj o iných veciach, skrátka, tieto informácie by mala vedieť o sebe každá žena i každé dievča. Odporúčam každému nehľadiac na to či sa chránite alebo chcete otehotniet, alebo ani jedno. Len z jednej veci som nešťastná, a to z tej, že na školách a v gynekologických ambulanciach vznikajú a šíria sa mýty a bludy, ktoré neraz môžu vyvrcholiť do problémov. Práve preto treba ísť na kurz alebo si inak otvárať oči a spoznávať sa. 🙂 Ďakujem.

Paulína Grenčíková

Jednoznačně vám Janu mohu doporučit. S velkou úctou, citlivostí a vhodně voleným jazykem umí seznámit s metodou STM, vysvětlit jak k metodě přistupovat a povést tím nejdůležitějším. Nejvíce jsem ocenila sdílení jejích osobních zkušeností, kterými celý kurz prokládala. Naslouchala všem otázkám a odpovídala vždy s patřičnou touhou odpovědět konkrétně a jasně. S vyplňováním tabulek a zkušebním vyhodnocováním záznamů dokázala trpělivě pomoci. Donedávna byla pro mě STM nepochopitelná a složitá, díky Janě jsem na dobré cestě ji začít aplikovat v mém životě. 

Majda T.

Po dvou dětech jsem se již nechtěla vrátit k hormonální antikoncepci, ale psychicky jsem se nedokázala srovnat s variantou ne/hormonálního tělíska, ani jiné nepříjemné ochrany v podobě kondomů či pesaru. Něco o hlídání ovulace a plodných dnů jsem již v dřívější době slyšela, ale moc jsem tomu nevěřila, protože jsem si myslela, že je to vysoce nespolehlivá varianta a metoda. Nejen že jsem byla v kurzu překvapena vysokou kvalitou podaných informací, ale metoda mě přesvědčila svou sofistikovaností a vysokou propracovaností o své spolehlivosti. Jsem nadšená, že své tělo nechám přirozeně fungovat a zároveň ho naprosto dokonale poznám. Absolvovat tento kurz byl pro mě krok správným směrem a důležitý milník v mém životě. Jsem vyloženě rozradostněná a nadšená, že tuto metodu snad jednou budu dokonale ovládat. Rozhodně mám návod, jak na to 🙂

Jana Škabroudová


Nejčastější dotazy…

Ano. Z kurzu budou těžit i ženy, které by rády sledovaly své menstruační cykly jako ukazatel svého zdraví.

Ano, kurz je vhodný i pro Vás. Předsudky vůči STM jsou ve většině založeny na mýtech a neznalosti. STM Vám pomůže lépe se zorientovat v cyklech, může Vás navést na možnosti řešení problematických cyklů a není až tak náročná časově či na provedení, aby se nedala praktikovat v různých životních situacích. Důležitá je Vaše motivace.

Ženy užívající hormonální antikoncepci mají svou plodnost ve většině případů zcela uspanou. Znalosti z kurzu pro Vás mohou být cenné, ale nebudete moct metodu začít ihned praktikovat. Pokud plánujete antikoncepci vysadit, pak kurz velmi doporučuji.

Pokud máte zavedené hormonální tělísko, tak Vaše cykly mohou a nemusí být zachovány. Udává se, že zhruba po roce dochází již u 3/4 žen k ovulaci. Máte-li nehormonální tělísko, Vaše cykly nejspíš probíhají za střídání plodného i neplodného období a můžete je monitorovat. Jako v předešlém případě, kurz pro Vás bude největším přínosem, pokud plánujete vyjmutí preparátu.

V kurzu budu probírat období po porodu, kdy se ještě nenavrátily cykly, a jak poznat návrat plodnosti. Myslím, že je výhodou znát metodu ještě před návratem cyklů. Klidně si ale můžete počkat na další termín kurzu.

Naše menstruační cykly jsou ukazateli našeho zdraví. Ze záznamu cyklů můžeme vysledovat řadu zdravotních problémů, které provází i potíže s otěhotněním. Vědomosti z kurzu Vám zůstanou na celý život, takže věřím, že se vám jeho absolvování vyplatí. Ale pokud řešíte momentálně nemožnost otěhotnět a chcete spíše řešit Vaši situaci individuálně, na to v kurzu moc prostor nebude.

Máte ke kurzu dotaz, který nebyl zodpovězen? Napište mi.